Kachliarstvo

Teplovzdušný krb:

Hlavnou výhodou teplovzdušného krbu je, že pri horení dávky dreva vzniká rýchle teplo. Toto teplo sa týchlo šíri, ale jeho akumulácia je veľmi nízka. Teplo sa šíri prostredníctvom vzduchu, ktorý sa nasaje cez mriežky ktoré sú umiestnené dolnej časti krbu, ohreje sa v komore krbu, potom stúpa hore a výduchovými mriežkami umiestnené hornej časti krbu sa ohriaty vzduch vyfúkne do miestnosti. Teplo sa rýchlo šíri a v miestnosti vznikajú teplotné rozdiely.

Akumulačný krb:

Akumulačný krb spája optiku krbu a akumulačnú schopnosť pece. Akumulácia nie je taká dlhá ako pri akumulačnej peci, ale sálavé teplo šírené cez akumulačné steny krbu vytvára príjemnú atmosféru domova a svojimi vlastnosťami je príbuzné slnečnému žiareniu.

Akumulačná Sálavá pec:

Slnečné žiarenie a tepelné žiarenie sú v podstate tvorené infračervenými vlnami. Tak, ako slnko hreje našu pokožku, tak aj akumulačná pec zohrieva celé naše telo do hĺbky. Pec má rovnaký účinok, ako tepelné žiarenie. S akumulačnou pecou posilníte váš imunitný sistém a zdravie. Akumulačná sálavá pec je navrhnutá tak, aby sa teplo prvú hodinu uvoľňovalo cez presklenie a miestnosť sa tak rýchlo vykúrila. Do pece sa prikladá väčšia dávka paliva, ktoré môže horieť aj 2-3 hodiny. Za ten čas sa v keramickej akumulačnej mase uskladní toľko energie, že po ďalších 12-24 hodinách bude do miestnosti schopná odovzdávať príjemné, rovnomerné sálavé teplo.

Šporák:

Šporák je vedšinou dobrý pomocník na varenie a pečenie, ale dá sa použiť aj na vykurovanie

Kachľová pec:

Slnečné žiarenie a tepelné žiarenie sú v podstate tvorené infračervenými vlnami. Tak, ako slnko hreje našu pokožku, tak aj kachľová pec zohrieva celé naše telo do hĺbky. Pec má rovnaký účinok, ako tepelné žiarenie. S kachľovou pecou posilníte váš imunitný sistém a zdravie. Kachlová pec je navrhnutá tak, aby sa teplo pomaly odovzdávalo do miestnosti postupne. Do pece sa prikladá väčšia dávka paliva, ktoré horí 1,5 hodiny. Za ten čas sa v keramickej akumulačnej mase uskladní toľko energie, že po ďalších 8-12-24 hodinách bude do miestnosti schopná odovzdávať príjemné, rovnomerné sálavé teplo.

 

CHCELI BY STE PORADIŤ?

Napíšte nám